Báseň Jeftova dcera

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda básnická sbírka Hebrejské melodie od G. G. Byrona obsahuje i báseň, jejíž název v originálu zní Jephthah's Daughter (v češtině zřejmě Jefteho či Jiftáchova dcera). Nebo zda tato báseň není součástí jiné básnické sbírky?

Odpověď

Báseň G. G. Byrona Jephta's daughter - Dcera Jeftova se v knížečce Hebrejské melodie (V Praze : F. Šimáček, 1890. 79 s.) nachází v překladu J. Vrchlického, s. 22 a v překladu J. V. Sládka, s. 23. V přiloze máte opsané oba překlady.