baroko

Text dotazu

Dobrý den, prosila bych charakteristiku baroka - znaky malířství,sochařství a architektury a hlavní představitele.

Odpověď

Charakteristické znaky barokního umění naleznete např. v internetové encyklopedii Wikipedia, která je volně dostupná na internetu http://cs.wikipedia.org/wiki/Baroko.

Základní informace o barokní architektuře, malířství a sochařství naleznete také v obecných encyklopediích (např. Ottův slovník naučný : illustrovaná encyklopedie obecných vědomostí. -- Praha : J. Otto, 1888-1909. -- 28 sv. : il. ; Universum : všeobecná encyklopedie. -- Vyd. 1.. -- Praha : Odeon, 2000-2001. -- 10 sv. : il. (některé barev.), mapy, portréty atd.).

Velice podrobné informace naleznete v sedmém dílu cyklu Dějiny umění (Dějiny umění. Díl 7 / ze špan. a franc. přel. Miloslava Neumannová. -- 3. vyd.. -- Praha : Odeon, 1990. -- 348 s. : barev. fot. a reprodukce ).

Informace o českém baroku můžete načerpat také z publikace Český barok / Jaromír Neumann ; Snímky: [kol.] ; Půdorysy: Zdena Průchová a Jaroslava Lencová. -- 2., přeprac. a rozš. vyd.. -- Praha : Odeon, 1974. -- 345, [5] s. : 360 s. fot. příl.

Další dokumenty věnující se baroku můžete sama vyhledat v elektronickém katalogu NKC, který je volně dostupný na stránkách NK ČR (http://sigma.nkp.cz/F). Vyhledávání v tomto katalogu je velice jednoduché, do vyhledávacího formuláře do pole "klíčová slova" vepíšete "baroko".
Vyhledané záznamy můžete odfiltrovat funkcí "zpřesnit", když do pole "kód jazyka dokumentu" vepíšete cze.