Barandovské terasy

Text dotazu

Dobrý den,
nevíte kde bych nalezla jakékoliv informace o Barandovských terasách? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

informace k tématu Barrandovských teras můžete nalézt mimo jiné v následujících dokumentech:

·         BRONCOVÁ, Dagmar, ed. Kniha o Praze 5. Praha: MILPO, 1996. 205 s. Knihy o Praze. ISBN 80-901749-6-5.

·         BRONCOVÁ, Dagmar a kol. Praha 5 křížem krážem. Vyd. 1. Praha: Milpo media, 2010. 223 s. Knihy o Praze; sv. 50. ISBN 978-80-87040-18-8.

·         DOLEŽALOVÁ, E. a kol. Slavné stavby Praha 5. Praha: MČ Praha 5, Foibos, 2005.

·         Barrandov: za Prahou a přece v Praze: Velká Praha: vzduch, slunce, klid. V Praze: [s.n.], 1930. [10] s.

A článcích:

·         http://www.podnikatel.cz/clanky/podivejte-se-jak-dopadlo-misto-kam-s-oblibou-chodil-masaryk-burian-ci-havel/

·         http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/251683-barrandovske-terasy-hvezdny-prach-odval-cas/

·         ŠTĚTKA, Jan. Zkažený triumf prosperity. Ekonom, 2009, 53(17), s. 36-41. ISSN 1210-0714.

·         Terasy. Památka čeká na záchranu. Metro - Praha . 6.3.2013. s. 3

Odkaz na další články:

·         http://cs.wikipedia.org/wiki/Barrandovsk%C3%A9_terasy

Článků na toto téma je velké množství, doporučujeme Vám navštívit knihovnu, zaregistrovat se v ní a využít článkovou databázi excerpovaných českých novin a časopisů, např. Anopress, který využívá Národní knihovna ČR.

Pouze krátké informace jsou uvedeny v:

LUKEŠ, Zdeněk. [10 století architektury. 6], Architektura 20. století. Vyd. 1. Praha: Správa Pražského hradu, 2001. 189 s. ISBN 80-86161-40-4.

DAVID, Petr a SOUKUP, Vladimír. 1111 památek a zajímavostí Prahy. 1. vyd. Praha: Kartografie, 2001. 350, 39 s. ISBN 80-7011-612-9.

Dále doporučujeme zkontaktovat: Městskou knihovnu v Praze - mají rozsáhlou sbírku pragensií a Archiv hl. m. Prahy