Autorský zákon

Text dotazu

Dobrý den, prosím o doporučení knih, skript,
event.konkrétních čísel časopisů, sbírek zákonů apod. s informacemi týkajícími se
(tehdy a/nebo dnes) a vysvětlujícími platnou legislativu v oblasti autorských práv k
dílům v oblasti kultury před a po r.1989, např. autorský zákon, jeho výklad,
aplikace, související problémy apod. Jde mi kromě základních informací především o
srovnání platné právní úpravy před a po r.1989. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

nahlédněte do následujících publikací:

Čermáková-Vlčková, Adéla  : Autorská díla v hromadných sdělovacích
prostředcích, Praha : Linde, 2009, 146 s.

Šebelová, Marie : Autorské právo : zákon, komentáře, vzory a judikatura,
Brno : Computer Press, 2006, 196 s.

Telec, Ivo : Autorský zákon : komentář, Praha : C.H. Beck, 2007, 971 s.

Knap, Karel : Autorský zákon a předpisy související, Praha : Linde, 1998,
588 s.

Knap, Karel : Autorský zákon a předpisy souvisící, Praha : Linde, 1993,
351 s.

Knap, Karel : Autorský zákon a předpisy souvisící : komentář, Praha :
Panorama, 1982, 556 s.

Knap, Karel : Autorský zákon a předpisy souvisící, Praha : Orbis, 1975,
399 s.

Knap, Karel : Autorský zákon a předpisy souvisící, Praha : Orbis, 1968,
425 s.

Grečo, Martin : Autorský zákon č. 35/1965 Zb., Martin, 1972