autorské právo - kavárna

Text dotazu

Dobrý den, v prostorách Tomayerovy nemocnice má vzniknou nová kavárna s projektem podporovaného zaměstnání. Ráda bych se zeptala jak je to s autorskými právy v případě, že chceme pouštět v kavárně reprodukovanu hudbu (asi nejspíš z 30. let) a jak by to bylo v případě vyvěšení textu v prostorách kavárny, který se týká historie Thomayerovy nemocnice dříve Masarykových domů či případných fotografiích této stavby.

Odpověď

Dobrý den, ohledně autorských práv na hudební nahrávky se musíte obrátit na Ochranný svaz autorský (OSA) - http://www.osa.cz/vstup.php. Pokud jde o zveřejnění materiálů (textů, fotografií) v prostorách kavárny, platí ochranná lhůta 70 let od smrti autora. S konkrétníémi dotazy po této stránce je možné se obrátit na agenturu Dilia (www.dilia.cz).