autorská práva k mapě

Text dotazu

Dobrý den, komu náleží autorská práva mapy Evropy českého kartografického díla ITINERARIUM SACRAE SCRIPTUAE, které byo vydané Danielem Adamem z Veleslavína v roce 1592?
Chci mapu použít v knize. Domnívám se, že mohu mapu použít, ale chci si to ověřit, pokud by výtisk nebyl majetkem veřejným. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

pokud chcete použít kopii z původního vydání z roku 1592,  autorská práva se již na dané dílo nevztahují.  Autorské právo je závazné u děl, u kterých neuplynulo  70 let od smrti původců díla a 50 let od vydání.  Autorská práva byte tedy musela řešit pouze v případě, že by se jednalo o novější reprint či ukázku  díla uvedenou v jiném dokumentu (na který  se autorská práva stále vztahují). 

 

Otázkou ovšem zůstávají práva držitelů dokumentu. Předpokládáme, že kopii daného dokumentu máte k dispozici v kopii z některého archivu či knihovny. U většiny institucí je třeba požádat a vyřešit práva na uveřejnění  též s držiteli dokumentu. V Národní knihovně ČR je v tomto případě třeba sepsat smlouvu s Oddělením PR a marketingu o užití díla z fondu NK ČR.   V tomto ohledu se prosím obraťte na instituci, která Vám kopii poskytla.

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.06.2013 12:34

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu