Autorská práva - ilustrace

Text dotazu

Dobrý den, věnuji se počítačové ilustraci dětských motivů a nedávno mne oslovila paní, že by si přála vytvořit ilustrace obalů na očkovací průkazy a jiné dokumenty pro děti. Jejím přáním je do těchto ilustrací zahrnout pohádkové postavy (např. Mickey, Minnie apod.). Chtěla jsem se proto zeptat, jak je to u takových ilustrací s autorskými právy? Pokud bych ilustraci překreslila podle již existující, mohl by to být problém? Porušila bych tím autorská práva? Jak to udělat, abych se autorských práv nijak nedotkla a mohla tak paní splnit její přání?

Předem děkuji za zodpovězení dotazu.

Odpověď

Dobrý den,

postava Mickey Mouse podléhá ochraně autorských práv, proto s ní nelze nakládat volně.

Viz obdobně u nás veřejně známá debata o právech na krtečka.

Služba Ptejte se knihovny je informační službou, neposkytuje však právní konzultace. Proto ani tato odpověď není právně závaznou nebo postižitelnou. V dané záležitosti se prosím obraťte na právníka či instituci, která se autorskému právu věnuje, např. Dilia.

S pozdravem

 

 

 

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

26.07.2018 13:42

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu