Autorská práva

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych elektronicky vydávat a prodávat svou verzi lidových pohádek (např. červená karkulka a pod.) Nakreslil bych si k tomu své vlastní obrázky a namluvil pohádku svými slovy. Porušil bych nějaká autorská práva? Děkuji za odpověd.

Odpověď

Dobrý den,

 

pokud jsme Váš dotaz pochopili správně, myslíte to tak, že byste vymyslel svou verzi např. Červené karkulky a namluvil ji a to pak prodával? V tomto případě byste žádná autorská práva porušit podle nás neměl.

Podobné dotazy jsme již zpracovávali, najdete je v našem archivu ptejte se knihovny a jistě v nich najdete i mnoho užitečných informací pro Vás. Odkazy na některé ze zmíněných odpovědí také zasíláme:

* Autorská práva a klasické pohádky: http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2012/autorska-prava-a-klasicke-lidove-pohadky/?searchterm=autorská práva

* Autorská práva: http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2010/autorska-prava-1/?searchterm=autorská práva

 

Nejsme ale právníci, bylo by možná lepší ujistit se ještě přes některou z právnických poraden.

Např.:

* http://www.pravnik.cz/poradna/poradna.html

* http://www.pravni-rady.eu/bezplatna-pravni-poradna-online

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.05.2013 13:11

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu