autoři pragensií

Text dotazu

Dobrý den,potřebovala bych poradit,kde bych mohla nalézt regionální autory píšící o Praze.

Odpověď

Dobrý den, nejsme si zcela jisti, co by vás přesně zajímalo. Tedy:
- Pokud by vás zajímalo, co bylo napsáno a vydáno o Praze, je možné pracovat s Českou národní bibliografií (báze ČNB - http://sigma.nkp.cz/F/).
Zvolte Rozšířené vyhledávání a v prvním poli jako údaj pro vyhledávání zvolte Předmět (klíčová slova) a zadejte Praha. Dobré je zvolit (níže) druh dokumentu: knihy. Výsledek je ovšem velmi rozsáhlý a zahrnuje i řadu okrajových publikací, proto je vhodné v dalším poli jej ještě nějak omezit (např. rokem vydání, popř. zúžením předmětu - dějiny, památky, umění apod. - tato tři slova dávala relevantní výsledky).
Výsledek můžete řadit kliknutím na příslušné záhlaví podle názvu,autora, roku.
Z výsledků zjistíte, kteří autoři o Praze psali. Pokud by vás zajímaly knihy vydané v určitém regionu, můžete přidat hledání podle místa vydání (nemá ovšem velký smysl zadávat Prahu, protože většina pragensií vyšla zde).

Pokud by vás zajímalo, kde knihy o Praze najít, většina z nich by měla být k dispozici v Národní knihovně. Pro studium a informace je možná příhodnější studovna pragensií Městské knihovny v Praze (http://www.mlp.cz/infomarpra.php).

Pokud by vás zajímaly trochu jiné informace, pak prosím svůj dotaz zpřesněte.