autoři pragensií

Text dotazu

Dobrý den,potřebovala bych poradit,kde bych mohla nalézt regionální autory píšící o Praze.

Odpověď

Dobrý den, nejsme si zcela jisti, co by vás přesně zajímalo. Tedy:
- Pokud by vás zajímalo, co bylo napsáno a vydáno o Praze, je možné pracovat s Českou národní bibliografií (báze ČNB - http://sigma.nkp.cz/F/).
Zvolte Rozšířené vyhledávání a v prvním poli jako údaj pro vyhledávání zvolte Předmět (klíčová slova) a zadejte Praha. Dobré je zvolit (níže) druh dokumentu: knihy. Výsledek je ovšem velmi rozsáhlý a zahrnuje i řadu okrajových publikací, proto je vhodné v dalším poli jej ještě nějak omezit (např. rokem vydání, popř. zúžením předmětu - dějiny, památky, umění apod. - tato tři slova dávala relevantní výsledky).
Výsledek můžete řadit kliknutím na příslušné záhlaví podle názvu,autora, roku.
Z výsledků zjistíte, kteří autoři o Praze psali. Pokud by vás zajímaly knihy vydané v určitém regionu, můžete přidat hledání podle místa vydání (nemá ovšem velký smysl zadávat Prahu, protože většina pragensií vyšla zde).

Pokud by vás zajímalo, kde knihy o Praze najít, většina z nich by měla být k dispozici v Národní knihovně. Pro studium a informace je možná příhodnější studovna pragensií Městské knihovny v Praze (http://www.mlp.cz/infomarpra.php).

Pokud by vás zajímaly trochu jiné informace, pak prosím svůj dotaz zpřesněte.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

22.01.2009 13:39

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu