Autor povídky Vražedný útok

Text dotazu

Potřeboval bych zjistit, kdo napsal povídku "Vražedný útok" Hlavní postavou je pan rada Tomsa na kterého kdosi vystřelil. Pan rada Tomsa nejprve tvrdí, že nemá žádné nepřátele, ale později pozná, že mnoha lidem ve svém životě ublížil.

Odpověď

Dobrý den,
autorem povídky je Karel Čapek a našel byste ji v knize Povídky z jedné kapsy.