Autor pomníku Aloise Jiráska v Hradci Králové

Text dotazu

Nemohu nikde sehnat informaci, kdo je autorem
pomníku Aloise Jiráska v Jiráskových sadech v Hradci Králové (z roku
1922). Je možné to v nějaké příručce dohledat? Předem moc děkuji!

Odpověď

Dobrý den,

dohledání požadované informace nebylo vůbec snadné. Internet mlčí,
relevantní odpověď mi poskytla až publikace Hradec Králové od Jiřího
Maliny.

Cituji:
"JIráskovy sady ... Ozdobou sadů je památník k poctě Jiráskova
Bratrstva s reliéfní deskou od Líznera a Srdínka."

Bližší informace o Bohumilu Liznerovi (v knize chybně uvedeného jako
Líznerovi) najdete např. na adrese:
http://www.knihovnahk.cz/clavius/l.dll?hal~1000303110.

Bohužel podrobnější informace o druhém autorovi se mi nikde nalézt nepodařilo.

Použitý zdroj:

Malina, Jiří, 1940-. Hradec Králové : umělecké památky ve městě na
soutoku Labe a Orlice. Jiří Malina. Vyd. 1. Ústí nad Orlicí : Oftis,
2003. 120 s., [4] s. barev. obr. příl. ISBN 80-86042-90-1.