autor Ivan Klíma

Text dotazu

Dobrý den, cílem mého dotazu je samizdatový autor Ivan Klíma. Nemohu nikde na googlu, ani na webu zabývajícím se literaturou najít životopis tohoto autora, četl jsem od něj spousty knih, ale významná data v autorově životě nejsou nikde k nalezení. Děkuji předem za pomoc.

Odpověď

Velice podrobný životopis Ivana Klímy, který je volně dostupný na internetu získáte, když do vyhledavače www.google.com vepíšete "Ivan Klíma". Hned první odkaz Vám poskytne nejen základní životní data autora (narození, studium atd.), ale i informace o jeho díle.
Můžete také čerpat z publikace:
Slovník českých spisovatelů od roku 1945. Díl 1. A-L. 1. vyd. Ústav pro českou literaturu AV ČR. Praha: Brána, 1992. ISBN 80-85946-16-5.