Autor básně Mapa

Text dotazu

Dobrý den,
babička mi recitovávala jednu zvláštní báseň, která měla cca 7 slok. Báseň se jmenovala Mapa. Ráda bych tuto báseň dohledala v nějaké literatuře. Bohužel však si nepamatuji autora básně. Možná to byl Josef Hora. Bohužel víc si nepamatuji. Nemáte prosím tušení, v jaké literatuře bych mohla hledat?

děkuji

Odpověď

Dobrý den,

báseň je opravdu od Josefa Hory a byla uveřejněna ve Volných směrech, viz níže

Volné směry

Datum vydání ročníku: 1936 Číslo ročníku: 32

* Datum vydání výtisku: 1936 Číslo výtisku: 1 Poznámky k výtisku: s. (I) nekvalitní předloha;

* Číslo stránky: (127)

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/4835899

Najít ji můžete také v knize Básně (HORA, Josef. Básně. Praha: Československý spisovatel, 1975.) na s. 181.