autoevaluace

Text dotazu

Dobrý večer,
prosila bych o pomoc. Doporučte mi prosím publikace týkající se tématu
autoevaluace vychovatele.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

k tématu autoevaluace pro vychovatele by pro Vás mohly být přínosné následující publikace, jejichž záznam naleznete v Souborném katalogu ČR (https://aleph.nkp.cz/cze/skc). U záznamů také naleznete informace o dostupnosti knih ve fondech českých knihoven. Výsledky vyhledávání dle zadaného klíčového slova "autoevaluace":

* Autoevaluace: výběr příspěvků: metodický portál www.rvp.cz. Praha: Výzkumný ústav pedagogický v Praze, 2007. 108 s. ISBN 978-80-87000-16-8.

* VAŠŤATKOVÁ, Jana. Autoevaluace a benchmarking ve škole. 1. vyd. Olomouc: Hanex, 2010. 117 s. ISBN 978-80-7409-029-5.

* VAŠŤATKOVÁ, Jana. Autoevaluace jako nástroj změny české základní školy: disertační práce. 280, [7] l.

* SMOLÍKOVÁ, Kateřina. Autoevaluace mateřské školy: metodická příručka k vlastnímu hodnocení. Dotisk 1., upr. vyd. [i.e. 2. vyd.]. V Praze: Výzkumný ústav pedagogický, 2010. 44 s. ISBN 978-80-87000-32-8.

* STARÝ, Karel. Autoevaluace školy. Praha: Národní ústav odborného vzdělávání, 2005. 20 s.

* SEBEROVÁ, Alena a MALČÍK, Martin. Autoevaluace školy - od teorie k praxi a výzkumu. Vyd. 1. V Ostravě: Ostravská univerzita, Pedagogická fakulta, 2009. 133 s. ISBN 978-80-7368-759-5.

* SEBEROVÁ, Alena. Autoevaluace ve školské praxi. Vyd. 2. Ostrava: Ostravská univerzita v Ostravě, 2008. 68 s. ISBN 978-80-7368-556-0.

* VAŠŤATKOVÁ Jana. Úvod do autoevaluace školy. 1. vyd. Olomouc: Univerzita Palackého, 2007. 188 s. Monografie.

Dalším užitečným zdrojem by mohla být databáze pro oblast výchovy a vzdělávání ERIC (http://www.eric.ed.gov/); využít můžete také informační zdroje Národní pedagogické knihovny J. A. Komenského (https://www.npmk.cz/).

O autoevaluaci se zmiňují také české články (viz báze ANL - články v českých časopisech, sbornících a novinách, dostupná na adrese http://aleph.nkp.cz/cze/anl):

* VAŠŤATKOVÁ, Jana. Autoevaluace jako prostředek k trvalému rozvoji školy. Pedagogická orientace, 2004, 2004(3), s. 73-78.

* FRANKLOVÁ, Zoja a VALOUCHOVÁ, Anna. Inspirace pro autoevaluaci škol. Rodina a škola: časopis pro všechny rodiče a učitele, 2011, 58(10), s. 27-28. ISSN 0035-7766.

* POL, Milan et al. Vlastní hodnocení (autoevaluace) školy. Učitelské listy, 2005-2006, 13(1), s. 1-7 přílohy Ředitelské listy.

* PROCHÁZKOVÁ, Lucie. Vlastní hodnocení škol - jak to jde v praxi?. Rodina a škola, 2010, 57(10), s. 10-12. ISSN 0035-7766.