autochtonní druhy krkonošské flóry

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat, jestli všechny tyhle druhy patří do autochonních druhů v Krkonoších. Pokud některé ne, tak jaké. Hieracium corconticum, Sorbus sudetica, viola lutea, viola sudetica, taraxacum bohemicum, geranium bohemicum, alchemilla corcontica, hieracum sudeticum, dactylorhiza fuchsii, daktilorhiza sudetica, campanula bohemica, gentianella praecox, gentianella bohemica, minuartia corcontica, pedicularis sudetica, campanula rotundifolia, campanula sudetica, sorbus bohemica, dactylorhiza bohemica.

Odpověď

Odpověď na svůj dotaz, týkající se autochtonních druhů krkonošské flóry naleznete na těchto webových stránkách: Správa Krkonošského národního parku: http://www.krnap.cz/, a to na stránkách věnovaných krkonošské flóře: http://www.krnap.cz/index.php?option=com_content&task;=view&id;=93&Itemid;=51. Je třeba uvést, že botanické názvosloví se velmi rychle mění a upřesňuje, proto zde užívané názvy (které jste zřejmě použila i Vy) se úplně nekryjí s přesnými botanickými názvy, z čehož mohou vyplývat nedorozumění a nepřesnosti. Ty si můžete opravit podle přesných botanických názvů uvedených na webových stránkách internetového média Botany.cz (Botany.cz je internetový magazín, jehož posláním je propagace botaniky a ochrany přírody; v současnosti je řízen environmentálním občanským sdružením Přírodovědná společnost): http://botany.cz/cs/botany/. To uvádí veškeré druhy rostlin České republiky na stránkách: http://www.botany.cz/cs/kvetena-ceske-republiky/ s jejich přesnými názvy a u některých druhů jsou zpracovány zevrubné informace, i o výskytu. Opravit názvy bude třeba např. u těchto rostlin: Campanula rotundifolia subsp. sudetica - zvonek okrouhlolistý sudetský (Campanula sudetica), Dactylorhiza fuchsii subsp. sudetica (Daktylorhiza sudetica), Gentianella praecox subsp. bohemica, Viola lutea subsp. sudetica (Viola sudetica), aj. Endemické a tudíž allochtonní druhy v ČR uvádí i stránky http://cs.wikipedia.org/wiki/Endemit, jsou tam uvedeny i druhy rostoucí v Krkonoších. (Autochtonní (původní) druh – definice: http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%AFvodn%C3%AD_druh Endemický druh – definice: http://cs.wikipedia.org/wiki/Endemit). Pokud by Vám informace nalezené na těchto webových stránkách nestačily nebo by Vás uvedly ve zmatek, můžete se s dotazem obrátit na Správu Krkonošského národního parku, která by Vám jistě poskytla fundovanou odpověď přímo od pramene.

Obor

Zemědělství

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

14.09.2009 10:10

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu