Augustinus Aurelius

Text dotazu

Dobrý den, dostala jsem zadané téma seminární
práce: Výsledek pohledu do sebe sama Augustina Aurelia. Jedná se o seminární
práci do filozofie. Prosím Vás o radu ohledně primární i sekundární literatury. Nedostali jsme k zadání žádné upřesňující informace. Předem mnohokrát děkuji!

Odpověď

Dobrý den,

 posílám Vám výběr literatury ke svatému Augustinovi
z fondu Moravské zemské knihovny (ve Vyznání a v Malých církevních dějinách najdete odkazy na další literaturu):

Svatý Augustin / Milan Machovec. -- 1. vyd.. -- Praha
                          : Orbis, 1967. -- 212 s.. Sign: PK-0049.065

Zakladatelé myšlení : Platón, Aristotelés,
                          Augustinus / R.M. Hare, J. Barnes, H. Chadwick. -- 1.
                          vyd.. -- Praha : Svoboda, 1994. -- 315 s.. ISBN:
                          80-205-0363-3. Sign: PK-0120.804

Vyznání / Aurelius Augustus. -- V Kalichu 3. vyd.. --
                          Praha : Kalich, 1997. -- 558 s. ;. ISBN:
80-7017-037-9. Sign: PK-0127.776

Estetika svatého Augustina a její zdroje / Karel
                          Svoboda. O pořádku - o učiteli / Aurelius Augustinus
                          : seminář estetiky filosofické fakulty Masarykovy
                          university. -- 1. vyd.. -- Brno : Masarykova
                          univerzita, 1996. -- 272 s. ;. ISBN: 80-210-1368-0.
                          Sign: 2-1021.653

Zhoubnosti lži ve světle učení sv. Augustina.
                          / Oldřich Karlík. -- Olomouc : vl.n. , 1928.
                          87 s. Sign.: 2-630.203

     __________________

                          Malé církevní dějiny / August Franzen ; z něm.
                          přel. a kapitoly z čes. a slovan. dějin napsal
                          Bedřich Smékal ; [doslov] Hubert Jedin ; dopl. Marie
                          Kyralová ; graf. úprava Michal Holeček. -- 1. vyd.
                          [v nakl. Zvon]. -- Praha : Zvon, 1992. -- 333 s. ;.
ISBN: 80-7113-008-7 (váz.) 72 Kčs. Sign: 2-0978.140

Církevní dějiny / Radomír Malý. -- 1. vyd.. --
                          Olomouc : Matice cyrilometodějská, 2001. -- 283 s. ;.                          ISBN: 80-7266-083-7 (brož.). Sign: 2-1097.513

Další informace o svatém Augustinovi hledejte ve volně přístupné článkové databázi ANL (http://sigma.nkp.cz/cze/anl)
nebo na těchto stránkách:

http://www.augustiniani.cz/cz/augustin/zivot.html,
http://www.poutnici.com/cestou-viry.html