Ateistické církve

Text dotazu

V souvislosti se změnou podmínek k zaregistrováni náboženských spoločenství v SR se objevilo ze strany MV SR tvrzení, že obdrželo žádost o registraci ateistické církve, což považuje za projev recese. Podle mého názoru však existuje vícero náboženství bez boha - budhisté, džinisté, lámaisté... Pokud se nemýlím, múžete mi doporučit nějakou literaturu k tomuto tématu?

Odpověď

Dobrý den,

knih, které se zabývají světovými náboženskými systémy, bylo vydáno hned několik. Podívat se můžete například do:
HRABAL, F. R. Lexikon náboženských hnutí, sekt a duchovních společností. 1. vyd. Bratislava : Cad Press, 1998. ISBN 80-85349-79-5 (váz.)

Lexikon světových náboženství. V Praze : Slovart, c2006. ISBN 80-7209-796-2 (váz.)

Mc LOUGHLIN, Seán. Světová náboženství v kostce. 1. vyd. Čestlice : Rebo, 2005. ISBN 80-7234-446-3 (váz.)

Encyklopedie nových náboženství : nová náboženská hnutí, sekty a alternativní spiritualita. 1.vyd. V Praze : Knižní klub, 2006. ISBN 80-242-1605-1 (váz.)

Publikace k ateismu:

SKAZKIN, Sergej Danilovič. Abeceda ateisty. 2. vyd. Praha : Horizont, 1981

KADLECOVÁ, Erika. Bozi a lidé. 1. vyd. Praha : NPL, 1966

WOLF, Josef. Člověk ve světě náboženství. 1. vyd. Praha : Unitaria, 1992. ISBN 80-901277-0-3 (brož.)

Více knih k tématu naleznete v katalogu Národní knihovny ( NKC ) : http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc nebo v katalogu České národní bibliografie ( ČNB ):
http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=cnb