At he Cross-Roads of Europe

Text dotazu

Vo francúzskom časopise Etudes Sociales, číslo 86, septembre-décembre 1970, je uverejnená štúdia Différences entre Tcheques et Slovaques z pera amerického profesora slovenského pôvodu JUDr. Jozefa A. Mikuša (1909-2005), niekdajšieho pracovníka Ministerstva zahraničných vecí v Prahe. V poznámke č. 16 sa odvoláva na jeden bližšie nepomenovaný článok Ferdinanda Peroutku, ktorý má byť publikovaný v zborníku At the Cross-Roads of Europe : A Portrait of Czechoslovak Democracy, Prague, 1938, p. 253. Nikde, v nijakom e-katalógu nemôžeme nájsť túto publikáciu. Nachádza sa ona - možno pod iným názvom - vo Vašich fondoch ? Môžete nám, prosím, poskytnúť presný bibliografický záznam predmetného článku resp. predmetnej monografie?

Odpověď

Dobrý den, žádané údaje Vám rádi poskytujeme:
At the Cross-Roads of Europe : A Historical Outline of the Democratic Idea in Czechoslovakia. Prague : P.E.N. Club, 1938. 247 s. Sign. NK: 22 J 4023
Publikace je sborníkem statí, do něhož přispěli: Karel Čapek, Václav Chaloupecký, J.L.Hromádka, František Hrubý, Albert Pražák, Ferdinand Peroutka.

Peroutka, Ferdinand. A Portrait of Czechoslovak Democracy. S. 247-275.