ASIN

Text dotazu

Co znamená přesně ASIN /forma jako ISBN tzn. za ASIN je desetimístné číslo/. Případně jaký je rozdíl mezi ASIN a ISBN. Předem děkuji.

Odpověď

Dobry den, oznaceni ASIN se pravdepodobne vztahuje k identifikaci knihy na serveru www.amazon.com: http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/help/-/asin-upc-isbn-info/no-link/103-9390461-3011847
Amazon Standard Information Numbers (ASIN) and International Standard Book Numbers (ISBN) are 10-digit numbers that you'll find with every item we sell--either on the product detail page or in the URL, as in this example: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1892975033.

doplnění: s číslem ASIN jsem se zatím nesetkal, ale z jeho určení jakožto identifikačního čísla pro Amazon soudím, že se jedná o číslo určené pro identifikaci titulů pouze v rámci virtuálního knihkupectví Amazon.com. ISBN na rozdíl od toho je celosvětově platné číslo pro knihy vydávané nakladateli/vydavateli ve 160 zemích. Shoda v počtu číslic, (10), které tvoří ASIN a ISBN, je dle mého názoru náhodná.