ASIN

Text dotazu

Co znamená přesně ASIN /forma jako ISBN tzn. za ASIN je desetimístné číslo/. Případně jaký je rozdíl mezi ASIN a ISBN. Předem děkuji.

Odpověď

Dobry den, oznaceni ASIN se pravdepodobne vztahuje k identifikaci knihy na serveru www.amazon.com: http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/help/-/asin-upc-isbn-info/no-link/103-9390461-3011847
Amazon Standard Information Numbers (ASIN) and International Standard Book Numbers (ISBN) are 10-digit numbers that you'll find with every item we sell--either on the product detail page or in the URL, as in this example: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1892975033.

doplnění: s číslem ASIN jsem se zatím nesetkal, ale z jeho určení jakožto identifikačního čísla pro Amazon soudím, že se jedná o číslo určené pro identifikaci titulů pouze v rámci virtuálního knihkupectví Amazon.com. ISBN na rozdíl od toho je celosvětově platné číslo pro knihy vydávané nakladateli/vydavateli ve 160 zemích. Shoda v počtu číslic, (10), které tvoří ASIN a ISBN, je dle mého názoru náhodná.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.01.2008 15:59

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu