Asijská krize

Text dotazu

Dobrý den! Sháním dostupné zdroje ohledně asijské
krize v 2. polovině 90. let 20. století. Konkrétně mi jde o zdroj, kde by
byl popsán vývoj před krizí a poté i její průběh.

Odpověď

Dobrý den,

zasílám seznam možné literatury a dalších pramenů na téma asijská krize. Pro další vyhledávání lze použít Souborný katalog VŠE na adrese https://katalog.vse.cz/ nebo na portálu Knihovny https://www.knihovny.cz/. Pokud jste studentem či externím uživatelem knihovny VŠE je možné i vyhledávání v elektronických zdrojích https://knihovna.vse.cz/zdroje/

Literatura:

Dowling, J. Malcolm: Asia and the global economic crisis :  challenges in a financially integrated world. Basingstoke : Palgrave Macmillan, 2010. ISBN 978-0-230-27363-4 (váz.)

Mohamed Ariff: Liberalization and growth in Asia :  21st century challenges. Cheltenham : Edward Elgar, c2005. ISBN 1-84376-791-0 (brož.)

Fan, Joseph P. H.: Designing financial systems in East Asia and Japan. London : RoutledgeCurzon, 2004. ISBN 0-415-32254-5

Yoo, Jang-Hee: The post-financial crisis challenges for Asian industrialization. Amsterdam : JAI, 2002. ISBN 0-7623-0813-3 (váz.) - není ve fondu knihovny

Bora, Bijit: Tariffs and the East Asian financial crisis. New York : United Nations, 2001. ISBN 92-1-112538-3 (brož.).

Insolvency systems in Asia :  an efficiency perspective. Paris : Organisation for Economic Co-operation and Development, 2001. ISBN 92-64-18330-2 (brož.)

Palma, Gabriel: Financial liberalization and the Asian crisis. Houndmills : Palgrave, 2001. ISBN 0-333-92158-5 (váz.)

East Asian labor markets and the economic crisis :  impacts, responses and lessons. Washington : The World Bank : International Labour Office, 2001. ISBN 92-2-112274-3 (ILO)

Zhan, James Xiaoning: Business restructuring in Asia :  cross-border M&As in the crisis period. Copenhagen : Handelshojskolens Forlag, 2001. ISBN 87-16-13511-3 (váz.)

Adams, Charles F.: Managing financial and corporate distress :  lessons from Asia. Washington : Brookings Institution Press, 2000. ISBN 0-8157-0103-9 (brož.)

After the Asian crises :  perspectives on global politics and economics. Houndmills : Palgrave, 2000. ISBN 0-333-77762-X (Palgrave)

Lever-Tracy, Constance: Chinese business and the Asian crisis. Aldershot : Gower, 2000. ISBN 0-7546-1342-9 (váz.)

Ravenhill, John: The Asian financial crisis and the architecture of global finance. Cambridge : Cambridge University Press, 2000. ISBN 0-521-79091-3 (brož.)

Asian corporate recovery :  findings from firm-level surveys in five countries. Washington : The World Bank, 2000. ISBN 0-8213-4634-2 (brož.).

East Asia : recovery and beyond / The World Bank. Washington, D.C. : The World Bank, 2000. ISBN 0-8213-4565-6 (brož.)

Hu, Yao-Su: The Asian crisis and the EU's global responsibilities. London : Federal Trust for Education & Research, 1999. ISBN 0-901573-92-2 (brož.)

Asia and the global crisis :  the industrial dimension. Paris : Organisation for Economic Co-operation and Development, 1999. ISBN 92-64-17099-5 (brož.)

Richer, Philippe: Crises en Asie du Sud-Est. Paris : Presses de Sciences Po, 1999. ISBN 2-7246-0766-X (brož.)

The Asian financial crisis :  causes, contagion and consequences . Cambridge : Cambridge University Press, 1999. ISBN 0-521-77080-7 (váz.)

Závěrečné práce obhájené na VŠE:

Wagnerová, Markéta: Víceúrovňová ekonomická governance : [elektronický zdroj] / příklad jihovýchodní Asie. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2011

Klement, Petr: Měnová a finanční krize v Asii a její dopad na země regionu. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2007

Pojer, Vladimír: Role MMF v asijské krizi a reforma jeho protikrizové politiky. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2007

Dostálek, Marek: Měnové krize a role Mezinárodního měnového fondu. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2010

Hrušková, Lenka: Vybrané menové krízi 90. rokov 20. storočia. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2009

Matušinský, Dominik: Finančné a hospodárske krízy v 20. storočí. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2009

Sipaila, Hanna: Měnová a finanční krize v Asii a její dopad na další ekonomický vývoj v regionu. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2009

Surový, Václav: Postavení Jihovýchodní Asie ve světové ekonomice a problémy jejího ekonomického rozvoje na prahu 21.století. Diplomová práce (Ing.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2009

Duong Thi, Ngoc: ASEAN - současné problémy a perspektivy spolupráce v ekonomické oblasti. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2009

Blažejovská, Martina: Měnová a finanční krize v JV Asii a její dopad na země regionu. Bakalářská práce (Bc.)—Vysoká škola ekonomická v Praze. Fakulta mezinárodních vztahů, 2006

Internetové zdroje:

https://www.penize.cz/investice/15259-asijska-krize-19971998-a-financni-kolaps-v-rusku
https://dumfinanci.cz/clanky/246-vyznamne-financni-krize-90-let-jihovychodni-asie/
https://finmag.penize.cz/penize/261674-pouceni-z-asijskeho-krizoveho-vyvoje
https://www.project-syndicate.org/commentary/the-asian-crisis-ten-years-after-2007-07?barrier=accesspaylog