Areál křížovníků s červenou hvězdou v Českém Krumlově

Text dotazu

Dobrý den, pracuji na diplomové práci s názvem
Areál křižovníků s červenou hvězdou v Českém Krumlově- návrh řešení
klášterní zahrady a nádvoří Tramín. Při získávání podkladů se zaměřením na
historii se mi dostala do rukou kopie textu (9 A4 stránek), ze kterých nelze
zjistit z jakého zdroje text pochází, místo a datum vydání atp. (veškeré
info, které musím uvádět v citaci).Vím akorát, jak se jmenuje první kapitola
(Stručný historický vývoj zahradních areálů od středověku po barokní období
se zaměřením na klášterní zahrady), dále je na konci textu ručně dopsáno: V
Českém Krumlově, 30.1.1996 + nečitelný podpis- zřejmě Anna K....Je možné se
vůbec dopátrat na základě těchto údajů nějakých dalších informací? Údajně je
prý možné, že dokument je součástí archivu města Český Krumlov- v tomto
případě můžu v citaci uvést pouze tento fakt, nebo je nutné znát přesný
název atp.? Resp. existuje nějaký tip citace v případě, že chci pracovat s
informacemi jejichž zdroj nelze dohledat (mám-li, jako v tomto případě, text
vytržený z kontextu)?
Dále bych Vás chtěla poprosit o radu, kde můžu najít další vhodné informace
týkající se tohoto tématu diplomové práce- případně které knihy byste mi
doporučili (zajímá mě hlavně historie-především spíš jak areál dříve
vypadal, k čemu sloužil, klášterní zahrady obecně- např. i v souvislosti se
sadovými úpravami,...). Hodně informací jsem nalezla např. v knize Český
Krumlov,jeho život a umělecký růsta na webových stránkách města.

Odpověď

Dobry den,

bohuzel jsme nenasli temer zadne podstatne informace k Vasi praci. Domnivame se, ze by Vas mohli nasmerovat jiz zminovani pracovnici krumlovskeho archivu
http://www.firmy.cz/detail/480601-statni-okresni-archiv-cesky-krumlov-cesky-
krumlov-plesivec.html.
Zkopirovala jsem Vam nekolik odkazu, mozna ze je jiz znate, ktere obsahuji aspon zminky nebo odkazy na literaturu.

http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/9273911
http://www.encyklopedie.ckrumlov.cz/docs/cz/mesto_histor_hvzren.xml
http://www.encyklopedie.ckrumlov.cz/docs/cz/mesto_histor_zaklmi.xml
http://www.encyklopedie.ckrumlov.cz/docs/cz/mesto_histor_hvzmik.xml
http://knihovna.nkp.cz/knihovnaplus81/santruc.htm

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:XAVY_CAwKXMJ:www.libri.cz/ukazka.p
hp%3Fpdf%3D122+stru%C4%8Dn%C3%BD+historick%C3%BD+v%C3%BDvoj+zahradn%C3%ADch&
hl=cs&gl=cz&pid=bl&srcid=ADGEESgM1Ko-i7I3sUOUdLGY-b0VB7cqrGqjq-SLlwxUBZ4TWyW
NMwM0b2pQ3Rl5328lmEsNQ2NFM6PRYyycKIvGwRrpKNjo0liUD2HJCKB8pjUvMoheVPNOfAk1aNj
qyXhJaoLnjHuI&sig=AHIEtbQa5ndS4bqTRL4bzIkyJNBjHVi7Vw

Dalsi zdroj, ktery jsme prosli, je clankova plnotextova databaze Anopress, jeden clanek (viz. nize) zminuje klasterni zahradu.

700 LET ČESKÉHO KRUMLOVA
Skóre: 0.77
Název zdroje: Travel in the Czech Republic Datum vydání: 13.03.2009
Nadpis: 700 LET ČESKÉHO KRUMLOVA
Strana: 6
Rubrika: MOZAIKA
Ročník: 6
Číslo: 2
Odkaz: http://www.mf.cz
Oblast: Časopisy - společnost a životní styl
Zpracováno: 15.03.2009 10:07
Identifikace: CZTR20090313010000 cz
Klíčová slova: klášterních zahradách

Český Krumlov slaví v letošním roce 700 let od první písemné zmínky o městě.
Přesně na den po sedmi stech letech, kdy byla 2. srpna 1309 sepsána listina Jindřicha I. z Rožmberka, která poprvé zmiňuje Český Krumlov jako město, se ve zdejších klášterních zahradách uskuteční malá slavnost. Její součástí bude kromě historického programu také akce s pracovním názvem Vzkaz potomkům. Každý z občanů a návštěvníků dostane možnost napsat svůj vzkaz na listinu jako poselství budoucím generacím. Listina pak bude uložena v kovové truhlici do jedné z českokrumlovských věžních kupolí. Předpokládanému velkému zájmu bude odpovídat i rozměr listiny.

V elektronickem katalogu (NKC) Narodni knihovny CR jsme vybrali nasledujici tituly, ktere by mohly byt take pro Vas zdrojem informaci.

     Cislo zaznamu:         1
     [C.zaznamu: 001203234]
     Belohlavek, Vaclav, 1870-1967
     Dejiny ceskych krizovniku s cervenou hvezdou. 1. a 2. dil / V.
Belohlavek, J. Hradec. -- Praha : Rad ceskych krizovniku, 1930. -- 233, 202 s.
     Hradec, Josef, 1874-1938
     Signatury:* 54 F 046452

     Cislo zaznamu:         2
     [C.zaznamu: 000552634]
     Belohlavek, Vaclav, 1870-1967
     Dejiny Ceskych krizovniku s cervenou hvezdou. [Dil I] / sepsali V.
Belohlavek ... a P.J. Hradec ...]. -- V Praze : Rad Ceskych krizovniku, 1930 (Ceskoslovanska akciova tiskarna). -- 233 s. ; 8
     Obsahuje privazek: Dejiny ceskych krizovniku s cervenou hvezdou. Dil 2, Konvent Vratislavsky / P.J. Hradec
     Hradec, Josef, 1874-1938
     Signatury:* 54 E 007039/Dil 1-2* II 038049* II 038049/priv. 1

                     [C.zaznamu: 000997876]
                     Rad Krizovniku 1237-1937. -- V Praze : Rad Krizovniku s cervenou hvezdou, [1937]. --
                     14 s. ; 17 cm
                     ISBN (Broz.)
                      * krizovnici s cervenou hvezdou -- Cesko -- 1237-1937
                      * prehledy
                     Signatury:* I 395196