archivace reklamy

Text dotazu

Existuje v ČR instituce či organizace, která by více či méně systematicky sbírala a archivovala reklamní sdělení (TV, billboardy, citylight atp.)?

Odpověď

Dobrý den, 

archiv reklamy v pravém slova smyslu, jak bychom si ho asi  představovali, neexistuje. Archiv by měl obsahovat reklamní letáky, plakáty, spoty apod. od samého vzniku nebo rozšíření reklamy u nás. Domníváme se však, že si svoje „výtvory“ archivuje každá reklamní agentura nebo instituce, která si reklamní kampaň nechala podle svého zadání připravit. To souvisí s povinností archivování podnikových dokumentů, viz  první odkaz  níže.

Od roku 1993 se pokouší o vznik databáze reklam za obsahové podpory Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace a Asociace komunikačních agentur Národní galerie reklamy, viz  http://galeriereklamy.mediar.cz/o-narodni-galerii-reklamy/

Národní galerii reklamy

Vytváříme archiv české reklamy, počínaje díly s dobou vzniku 1993. Soustavnější a obsažnější, než průběžně plněné „galerie reklamy“ oborových časopisů i než naše dosavadní „Národní galerie reklamy“ na Médiáři.

Cílem je sehnat postupně na jedno místo všechny důležité, z nejrůznějších důvodů nezapomenutelné kampaně, které proběhly tuzemskými médii – televizí, tiskem, rádiem, internetem, na venkovních či jiných nosičích. Přitom velmi uvítáme vaši pomoc, reklamy můžete kdykoli sami nahrávat.

Odkazy:

http://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/ucetnictvi/jak-dlouho-musite-archivovat-firemni-dokumenty/

https://support.google.com/admob/v2/answer/3250761?hl=cs

https://support.google.com/dfp_sb/topic/16126?hl=cs&ref_topic=13155

http://reklamy.hostuju.cz/

Pokud by se podařilo vytvořit databázi reklamy a doplňovala by se retrospektivně, mohl by to být hojně využívaný zajímavý informační zdroj.

Obor

Ekonomické vědy, obchod

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.11.2014 14:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu