archivace dokladů o výpůjčce

Text dotazu

Dobry den, zajimalo by me, jestli je nekde uvedeno jak dlouho se maji skladovat (archivovat) napr. vypujcni stvrzenky.

Odpověď

Dobrý den, podle Spisového a skartačního řádu NK ČR potvrzení o výpůjče před definitivní skartací uchováváme 3 roky. Déle jen ty, které slouží jako podklady pro soudní vymáhání nevrácených výpůjček.