Archiv dizertací na FF UK

Text dotazu

Dobrý deň, kvôli výskumu autorky Katherine Mansfieldovej by som potrebovala zistiť, či Filozofická fakulta UK archivuje okrem dizertačných prác aj ich posudky. Konkrétne by som potrebovala posudky na dizertačnú prácu Otílie Tuhovej (Tukovej) jej meno je inak v zázname NK ako v práci samotnej. Práca je z roku 1951, názov je Katherine Mansfield: Kritická studie.
Ďakujem veľmi pekne.

Odpověď

Dobrý den,

Filozofická fakulta sice posudky na dizertační práce uchovává, ale až z pozdějších let. Posudek na práci z roku 1951 můžete získat jedině v Archivu Univerzity Karlovy (http://udauk.cuni.cz/ARCHIV-9.html).

Se svým dotazem se proto obraťte se, prosím, na Archiv UK.