Archeologické nálezy - Hukvaldy

Text dotazu

Dobrý den, připravuji seminární práci na téma archeologické nálezy na hradě Hukvaldy. Našla jsem mnoho informací o historii hradu, ale minimum zmínek o archeologickém výzkumu.Prosím o zaslání informací nebo seznam doporučené literatury.

Odpověď

Dobrý den,

k tématu archeologického výzkumu na hradě Hukvaldy jsme nalezli následující
články:

* Boris, Milan. Pravěké Hukvaldy.  Pravěk. Sv. 10(2000), Nová řada. Brno : Ústav archeologické památkové péče Brno, 2001. s. 93-102. ISBN 80-86399-05-02.
* Rudolf Žáček. Dosavadní výsledky archeologického výzkumu na hradě Hukvaldy. Těšínsko l974, č. 3, str. l9-22.
* Rudolf Žáček. Nález středověkých nádob na hradě Hukvaldy. Těšínsko 1981, č. 3, str. 12-15. (s P. Kouřilem)
* Rudolf Žáček. Příspěvek k dějinám hradu Hukvaldy na severní Moravě. Archeologia historica 6, 1981, str. 253-271. (s P. Kouřilem)
* Rudolf Žáček. Vybavení hukvaldského hradu ve 30. letech 18. století. Těšínsko 1994, č. 4. str. 11-13.

Více informací by Vám mohl poskytnout archeolog Mgr. Aleš Knápek z Muzea Novojíčínska (http://muzeum.novy-jicin.cz/), který seznamoval veřejnost s archeologickým a historickým výzkumem hradu Hukvaldy v květnu roku 2009.
Kontaktovat můžete i Muzeum Beskyd, kde by měla být uložena část nálezů z archeologického průzkumu:
http://www.muzeumbeskyd.com/uvodni-strana/