Antonín Cífka

Text dotazu

Dobrý den.
Prosím o vyhladanie životopisnych údajov o ANTONINU CÍFKOVI -
Spoluautorovi knihy "Systém dynamické rozpínavosti" vydanej v roku 1940, nakladatelství Františka Kodyma.
Ďakujem .

Odpověď

Dobrý den,

bohužel se nám o tomto autorovi nepodařilo vyhledat nic zcela relevantního. V databázi World bibliographical Index Online (biografické archivy obsahující životopisné informace o cca 5 milionech osobností všech povolání a hodností )jsme našli informace o Antonínu Cífkovi, který se narodil v roce 1870 v Praze. Nejsme si ale zcela jisti, zda se jedná o jednu a tutéž osobu či o dvě různé osoby (spíše se obáváme, že se jedná o dvě různé osoby).

O zmíněném A. Cífkovi, který se narodil v roce 1870 v Praze se nám dále podařilo zjistit pouze toto:

Byl ředitelem cukrovaru Čelákovice. Vystudoval obchodní akademii v Mnichově. Po nabytí odborných zkušeností v Plzni, Mnichově, Berlíně, Švýcarsku a severní Francii se vystěhoval do Ameriky. Zde absolvoval I. Akademy of Brewing v Chicagu a později pobýval v Jižní Karolíně, Minesotě, Iouvě a nakonec v největším českém podniku v Americe - Plzeňském pivovaře v Chicagu. Byl také víceprezidentem Sdružení sládků státu Illinois.

Více informací se nám bohužel vyhledat nepodařilo, včetně roku úmrtí. Vzhledem k tomu, že se nám zdá, že toto zaměření, zcela neodpovídá tomu, čím se zabývá Vámi zmíněná kniha, domníváme se, že jde spíše o jinou osobu, bohužel ale jiného Antonína Cífku se nám vyhledat nepodařilo a to ani pod přezdívkou Dr. Kent, kterou Vámi hledaný A. Cífka užíval.

Zdroje:

*  Kdo je kdo : osobnosti České současnosti : 5000 životopisů. 5. vyd. Praha : Kdo je kdo, 2005. ISBN 80-902586-9-7.

* Databáze World bibliographical Information System (WBIS) Online http://db.saur.de/WBIS/welcome.jsf

(-> obsahuje biografické archivy obsahující životopisné informace o cca 5 milionech osobností všech povolání a hodností, je to online rejstřík k mikrofišové kolekci World Biographical Archive (přístup v Referenčním centru))

* Kdo je kdo 91/92. 1. díl (A-M). 1. vyd. Praha : Kdo je kdo, 1991. ISBN 80-901103-0-4.

* Churaň, Milan. Kdo byl kdo v našich dějinách ve 20. století. I. díl (A-M). Praha : Libri, 1998. ISBN 80- 85983-44-3.

* Ústav pro českou literaturu: http://www.ucl.cas.cz/cs/knihovna/elektronicky-katalog

* Kol. autorů. Encyklopedie osobností Evropy : od starověku do současnosti. 1. vyd. Praha : Nakladatelský dům OP, 1993. ISBN 80-85841-00-2.

* systém Kramerius http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do