Angola + skaut

Text dotazu

Prosím vás. Neexistuje internetová stránka nebo knižní publikace s informacemi v češtině o skautské historii Angoly (kdo založil skaut v Angole. kolik má členů atd.). Je-li takováto internetová stránka v češtině, pošlete mi prosím odkaz této stránky.

Odpověď

Bohužel informace o skautech v Angole v českém jazyce se nám nepodařilo najít. Oficiální stránku najdete na adrese:
http://www.scoutangola.com/
, ale je v portugalštině.

Zde jsou nějaké informace, které lze najít v anglické verzi encyklopedie Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Associa%C3%A7%C3%A3o_de_Escutei ros_de_Angola)

Asociace skautů Angoly byla založena v roce 1994 a členem Světové Organizace skautského hnutí se stala 13. června 1998.

V roce 2004 měla 13 753 členů v 54 skupinách po celé zemi. Angola je devátým a nejnovějším členem Jižní oblasti Afrického regionu.

Na jihoafrický skauting měl velký vliv zakladatel skautingu, Robert Baden-Powell, který pobýval v jižni Africe jako vojenský důstojník v 90. letech 19. století.

Angolský skauting se rozšířil v koloniálních letech, úzce spolupracoval s Portugalskou národní společností katolických skautů. Když Angola získala v roce 1975 nezávislost a zavládl marxismus, skauting byl vládou zakázán. Skauting oficiálně začal znovu v únoru 1991. V r. 1994 se sloučila Národni asociace skautů a Asociace katolických skautů Angoly a vytvořily AEA.