Anglický fond NKP

Text dotazu

Dobrý den, zpracovávám Bakalářskou práci na téma \"Spolupráce MLP a Britské rady\", kde bych ráda uvedla i to, že Britská rada také dřívě spolupracovala s NKP. Prosím Vás o informaci, od kdy a do jakého roku měla Britská rada anglické knihy v NKP a jak přesně se toto oddělení nazývalo \"Anglické oddělení??\" ? Také prosím o inforamce ohledně fondu, který Britská rada v NKP vytvořila, jak probíhala tato spolupráce, přesné počty knih, jestli za ně NKP musela platit, nebo je dostala od Britské rady zdarma a také jak byl tento fond zpracován a půjčován čtenářům, kolik osob v \"Anglickém oddělení ?\" pracovalo? A jak zde probíhala práce se čtenářem? Prosím Vás poskytnutí této komplexní informace o \"Anglickém oddělení? (nevím přesný název)\"

Odpověď

Dobrý den,

studovna anglické literatury byla od roku 1966 (7?)ve 2.patře Klementina, budovy tehdejší Státní knihovny ČR.
Knihy z fondu "Anglického oddělení" jsou dnes začleněny do universálního knihovního fondu, součástí jejích signatury je značka "Angl". Jejich záznamy se Vám zobrazí v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, http://sigma.nkp.cz/F.
Spolupráce s Britskou radou byla ukončena na počátku 90-tých let 20. století.
Pokud se Vám jedná o statistické údaje(počet svazků, počet čtenářů, aj.), ty jsou součástí Výročních zpráv Národní knihovny (dříve Státní knihovny)ČR.
Výroční zprávy i "anglické knihy" je možné si vypůjčit na základě čtenářského průkazu, více na http://www.nkp.cz, Služby, Pro uživatele a návštěvníky.
Novější výroční zprávy najdete na internetu:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Vyrocni_zpravy&%20submenu3=59 .

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.11.2007 12:23

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu