Anglická povaha

Text dotazu

Dobrý den,
Mohli byste mi nějak jednoduše pár větami popsat jací jsou angličané -
jejich povahu?

Odpověď

Dobrý den,

informace o povaze a základní charakteristice Angličanů naleznete např. v těchto knihách:

* PAXMAN, Jeremy. Angličané : portrét národa. Vyd. 1.. Praha : Academia, 2006. 355 s. ISBN 80-200-1383-0.

* KOCOURKOVÁ, Jarmila. Jiný kraj, jiný mrav : jak se chovat v cizině. 1. vyd.. Praha : Olympia, 2003. 164 s. ISBN 80-7033-774-5

* KRČ, Kamil. Pracovat v Anglii : příručka pro získání práce a přežití : tipy, rady, zkušenosti : neuvěřitelně skutečné příběhy. Vyd. 1.. Brno : Littera, 2006. 95 s. ISBN 80-85763-33-8.

Z druhé uvedené knihy KOCOURKOVÁ: Jiný kraj, ... uvádíme stručnou charakteristiku Angličanů:

" Charakteristika: ovládají se, zastánci tradice, milovníci koní a psů. Nemají příliš v oblibě vměšování do soukromí, nekompromisní názory, narušení svých zvyků. Naopak je potěší čaj, hovory o počasí a uměřenost. Typický je pro ně kriket, skotská whisky a pánské kluby." (str. 58) Zde naleznete mnoho dalších zajímavých postřehů ze všech oblastí života Angličanů.

Vybrané články:

* MADARIAGA, Salvador de. Anglická duše z pohledu Evropana : několik ukázek z knihy Angličané, Francouzi, Španělé. In: Prostor. Č. 61/62 (2004), s. 132-135. ISSN 0862-7045.

* ŠVÍK, Peter. [Angličané]. In: Dějiny a současnost. Roč. 29, č. 5 (2007), s. 46. ISSN 0418-5129.

Záznamy knih naleznete v online katalogu Národní knihovny NKC, máte-li záje o zjištění dostupnosti v jiné české knihovně, využijte Souborný katralog ČR, články v bázi ANL, vše na adrese http://sigma.nkp.cz/F/ .