Andrej Bělocvětov

Text dotazu

Potřeboval bych dostupné informace o výše zmíněném malíři, zejména fotodokumentaci.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

dokumentaci díla Andreje Bělocvětova nejspíše nejlépe zachycují katalogy z jeho výstav. Například:

KNIŽÁK, Milan. Andrej Bělocvětov (1923-1997) : Galerie kritiků 18.9.-7.10.2006. s.l. : s.n., [2006].

FRANZ, Vladimír. Andrej Bělocvětov : Pomník vůle a úzkosti / [texty Vladimír Franz a Petr Svoboda] ; kat. výst. : Most, Státní galerie výtvarného umění, 1996, Praha, Lichtenštejnský palác. Most : Státní galerie výtvarného umění v Mostě, [1996]

PONDĚLÍČEK, Ivo. Bělocvětov.( výst. Nová síň Praha VI-VII/1965). Praha : Svaz československých výtvarných umělců (Praha), 1965

Tyto publikace ovšem nabízí pouze knihovna Národní galerie v Praze (

http://www.ngprague.cz/15/detail/knihovna/ ) nebo knihovna Uměleckoprůmyslového muzea v Praze ( http://www.knihovna.upm.cz/ ).

Viz také Souborný katalog ČR:

http://sigma.nkp.cz/cze/skc .

V Národní knihovně ČR jsou k dispozici publikace:

JUDLOVÁ, M. Ohniska znovuzrození: České umění 1956-1963: Kat. výstavy, Praha 28. 7. - 23. 10. 1994. Praha : Galerie hlavního města Prahy : Ústav dějin umění Akademie věd České republiky, 1994. ISBN 80-7010-029-X

PRIMUS, Zdeněk. Umění je abstrakce : česká vizuální kultura 60. let. 1. vyd. Praha : KANT ve spolupráci s Arbor vitae, 2003. ISBN 80-86217-30-2 (Kant : váz.); 80-86300-14-5 (Arbor vitae : váz.)

V těchto dokumentech by mělo být dílo A. Bělocvětova také zastoupeno.