Andělé

Text dotazu

Zabývá se teologie opravdu tím, kolik andělů se vejde na špičku jehly?

Odpověď

Pověstný problém "kolik andělů se vejde na špičku jehly" není nic, co by charakterizovalo současné theologické bádání. Jde o jistou karikaturu, která chce zesměšnit středověkou praxi disputací na různá (občas dosti od viditelného světa odtažitá) theologická témata. Nicméně není zcela vyloučeno, že k podobným diskusím opravdu docházelo. Zajímáte-li se však o theologii v dnešní době, již se s těmito pikantnostmi nesetkáte.