Alternativní bydlení knihy

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte ve Vědecké knihovně v Olomouci nějaké knihy o alternativním bydlení? Hledala jsem přes on-line katalog a nic jsem nenašla.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

na toto téma moc knih u nás zatím nevyšlo, aktuální informace najdete spíš v článcích.

Knihy v našem katalogu zkuste vyhledat např. pod heslem obytné domy nebo přímo pod jednotlivými typy bydlení.

Vašemu dotazu by mohly odpovídat např. tyto knihy,

Permakulturní dům: co znamená permakulturní bydlení. Brno: Permakultura (CS), 2017. 84 stran. Klíč k soběstačnosti: edice permakulturních příruček, svazek 7.

ISBN 978-80-905108-8-3

Výjimečné domy: alternativa individuálního bydlení = Exceptional houses: alternative of individual housing: [Galerie architektury Brno 30.5.-8.7.2007, Galerie Jaroslava Fragnera listopad 2007]. [Brno]: Centrum architektury, ©2007. 97 s.

ISBN 978-80-239-9341-7.

Přírodní stavby od A do Z II: 6.-8.2.2015: druhý ročník konference o přírodním stavitelství: Kaprálův mlýn - Ochoz u Brna [CD-ROM]. [Brno: Vysoké učen

Kout, Jiří a kol. I KOMA Module: historie vzniku a současné tendence modulární architektury. Vyd. 1. Praha: České vysoké učení technické, ©2012. 111 s.

ISBN 978-80-01-05110-8.

Márton, Jan et al. Stavby ze slaměných balíků: slaměné izolace v nízkoenergetických a pasivních domech, návrh staveb šetrných k životnímu prostředí, hliněné omítky, ozeleněné střechy. 2., dopl. a aktualiz. vyd. Liberec: J. Márton, 2014. 228 s.

ISBN 978-80-260-5713-0.