Alois Jirásek - německý překlad

Text dotazu

Dobrý den,
existuje prosím nějaký kvalitní německý překlad souboru pověstí nazvaného "Ze Židovského města", který je obsažen v jeho sbírce "Staré pověsti české"? A pokud ono, lze ho najít online(v takovém případě prosím o odkaz), nebo - pokud ne - mohla bych jej případně dostat mailem naskenovaný? Díky, s pozdravem PhD. Ivana Kultová

Odpověď

Dobrý den,

německý překlad Starých pověstí českých jsme nalezli v bázi NKC Národní knihovny http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze :

[Č.záznamu: 001751169]

Böhmens alte Sagen / Alois Jirásek ; Illustrationen Václav Junek ; [übersetzt von Hans Gaertner]. -- 1. Aufl.. -- Prag : Artia ; Berlin : Kinderbuchverlag, [1957]. -- 364 s.

Pověst "Ze Židovského města=Sagen des Ghettos" má rozsah od strany 212 do strany 229, tj. 18 stran.

Kopie této povídky vám můžeme zhotovit, a doporučujeme papírové kopie  A4/ 2,- Kč stránka (jednostranné, dvoustranné nezhotovujeme).

Pokud byste si chtěla nechat zhotovit elektronické kopie, bylo by to ekonomicky nákladnější a administrativně složitější, protože musíte uzavřít osobně smlouvu a složit zálohu u nás v Referenčním centru. Jedna stránka pak stojí 8,-Kč, http://www.nkp.cz/sluzby/chci-sluzbu/ziskat-kopii.

Sdělte nám laskavě, jak jste se rozhodla a zda si kopie vyzvednete osobně anebo je máme zaslat poštou a na jakou adresu.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

09.12.2013 16:03

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu