almanach Perly české

Text dotazu

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou. Na Masarykově univerzitě jsem dostala za úkol zpracovat seminární práci na téma Almanach Perly české 1854. Nemůžu k tomu zatím nic najít, prosím poraďte mi.

Odpověď

Dobrý den, základní informace o almanachu Perly české uvádí heslo v Lexikonu české literatury (Lexikon české literatury: osobnosti, díla, instituce, díl 3. M-Ř, sv. II. P-Ř. Praha 2000.) Zde je uvedena také literatura pojednávající o almanachu.
Recenze věnované Perlám českým najdete v bázi Ústavu pro českou literaturu (bibliografie do r. 1945: http://isis.ucl.cas.cz/?form=ret). Do pole Předmět zadejte Perly české.
Starší časopisy, v nichž byly recenze otištěny by měly být k dispozici v různých knihovnách, studujete-li v Brně, pak můžete využít služeb Moravské zemské knihovny. Kromě toho by některé z nich mohly být v digitálních archivech:
http://archiv.ucl.cas.cz/
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do?lang=cs

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

12.03.2008 14:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu