Aktualizace knihovního řádu

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak aktualizovat knihovní řád. Naše knihovna v současné době používá knihovní řád schválený v roce 2002, nyní bychom v něm potřebovali několik informací upravit. Je možné tyto informace jednoduše přepsat tak, jak potřebujeme, nebo je nutné, aby byla i tato aktualizace někde schvalována? Popřípadě kde? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Odpověď

Dobrý den,
povinnost knihovny poskytující podle knihovního zákona č. 257/2001 Sb., v platném znění, veřejné knihovnické informační služby a zapsané v evidenci knihoven Ministerstva kultury zaslat vlastní změněný knihovní řád Ministerstvu sice výslovně v zákoně uvedena není, ale lze ji dovodit dle zásady argumentu účelem práva  (e ratione legis). Text změněného řádu lze Ve smyslu předpisu do 30 dnů od změny) případně zaslat i e-mailem v podobě naskenovaného dokumentu apod. Ministerstvo každopádně zaslané dokumenty zakládá do spisu předmětné knihovny, když předtím posoudí, zda knihovna i nadále splňuje podmínky knihovního zákona. Z případného porušení vyvozuje závěry dle zákona (např. o poskytování dotací aj.).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.04.2015 08:23

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu