aktivní a pasivní znalost jazyka

Text dotazu

Jak je definován rozdíl mezi aktivní a pasivní
znalostí jazyka?

Odpověď

Dobrý den,

aktivní znalost cizího jazyka je schopnost v daném jazyce psát a mluvit (je možné místo tohoto termínu použit i výrazů "plynulá znalost" nebo "komunikativní znalost"). Pasivní znalostí se chápe schopnost porozumění psaným textům a projevům v daném jazyce.

Zdroje:

http://rady-a-tipy.monster.cz/profesni-vyvoj/vzdelavani-a-kurzy/jak-jsme-na-tom-se-znalosti-anglictiny/article.aspx