Akrobatické lyžování - bodování

Text dotazu

Dobrý den, mohli byste mi prosím poskytnou nějaké informace o systému bodování akrobatického lyžování.

Odpověď

Dobrý den, odpovídáme na Váš dotaz o systému bodování akrobatického lyžování.
AERIALS- akrobatické skoky
Tuto disciplínu hodnotí 7 rozhodčí. 5 z nich je zaměřeno na AIR= odraz, výška a délka skoku a na FORM=provedení. Zbylí dva hodnotí LANDING=dopad. Za AIR může závodník dostat max.2 body, za FORM 5b. Perfektní dopad lze ohodnotit max. 3b.
Maximální a minimální body za AIR a FORM se škrtnou, průměr dvou známek za LANDING se vynásobí 3 a přičte se k se známce za skok. Výsledek se vynásobí koeficientem obtížnosti skoku. Tak se dostane výsledná známka sportovce.
MOGULS- akrobatický sjezd
Na ZOH je hodnocen 7 rozhodčími, na Evropském poháru jen 5.
5 rozhodčí klasifikuje techniku jízdy a 2 skoky.
Technika jízdy tvoří 50% výsledné známky. Sleduje se držení těla a hůlek, kontrola jízdy, využití boulí, agresivita, spádnice, ekonomika pohybu, absorpce a vedení oblouku. 25% celkového ohodnocení je za skoky- jejich provedení, obtížnost, výšku, délku a spontánnost. Zbylých 25% tvoří rychlost.
ACRO SKI-balet na lyžích
Jedná se o jízdu na upravené trati se skoky, přemety, které po pohybové stránce tvoří vyvážený program sladěný s hudbou. 2 rozhodčí hodnotí technickou oblast, za kterou může sportovec získat max.
15b od každého rozhodčí, z výsledku se vypočítá průměr. 3 rozhodčí se zaměřují na umělecký dojem.
Obě částí jsou rovnocenné, každá tvoří 50% z celkového hodnocení. Výsledná známka vznikne po sečtení bodů.
Použité zdroje:
www.rsport.cz
www.olomoucky.rej.cz