Akce Knihovny a tiskárny pro nevidomé Karla Emanuela Macana v Praze

Text dotazu

Dobrý den,
pracuji na školní prezentaci a téma, které jsem si zvolila, je o tom, "jaké akce nebo aktivity pořádá pro své nevidomé a slabozraké uživatele = čtenáře (nebo i pro širokou veřejnost) KTN v Praze". To je teoretická část prezentace a jelikož máme mít i praktickou část, zajímalo by mě také, zda je možné sehnat v nějaké knihovně na půjčení knížku v Braillově písmu, kterou bych mohla spolužákům ukázat a dát ji kolovat k nahlédnutí. Už mám nachystané dvě šablony, které se v této tiskárně tisknou pro nevidomé (byli jsme tam kdysi na exkurzi) a také dva papíry s ukázkou Braillovy slepecké abecedy.
Předem děkuji za odpověď a ochotu.

Odpověď

Dobrý den,
Národní knihovna ve svém fondu sice žádné tituly nemá, ale předpokládáme, že v Brně máte možnost obrátit se na Knihovnu Jiřího Mahena, kde funguje čítárna i studovna pro nevidomé a slabozraké http://www.kjm.cz/knihovna-pro-nevidome.
Možná po dohodě by Vám nějakou publikaci půjčili anebo poradili jinou možnost, http://www.kjm.cz/vypujcni-sluzby.
Pokud jde o Macanovu knihovnu v Praze, http://www.ktn.cz/index, kromě výpůjček pro nevidomé -na základě průkazky-zde existují i bodové knihy na prodej za nepříliš vysoké ceny, http://www.ktn.cz/knihy-na-prodej.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.03.2015 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu