Akara modrá

Text dotazu

A když je máme v akváriu rodiče (2) je chrání je a v okolí máme 2 ryby, stejného rodu, tak je nesežerou, když je rodiče chrání budoucnu?

Odpověď

Dobrý den,

o vitamínech se akvaristické knihy nezmiňují. Přirozenou potravou jsou pro ně živé nitěnky, larvy komárů, perloočky, buchanky apod., popřípadě suché krmivo, které bývá většinou o vitamíny obohaceno. Vhodné krmivo Vám jistě doporučí v obchodě s akvaristickými potřebami.

Dle příruček by se měl pár akar modrých chovat samostatně, zvláště při odchovu mladých. Jedná se o dravou rybu, není tedy vyloučeno, že ostatní ryby stejného druhu budou na potěr útočit.

Doporučujeme Vám prostudovat níže zmíněné knihy o akvaristice. Dozvíte se řadu užitečných rad pro chov akvarijních rybiček.

SCHEURMANN, Ines. Akvarijní rybky : návody k odchovu cichlid, teter, sumců a dalších oblíbených rybek : rady pro zařízení vytíraček. 1.čes.vyd. Praha : Jan Vašut, 1999. ISBN 80-7236-084-1

 PAYSAN, Klaus. Akvarijní ryby : 500 druhů pro sladkovodní nádrže : péče a chov. 2.vyd. Praha : Granit, 1996. ISBN 80-85805-49-9

KAHL, Wally. Akvarijní ryby : atlas více než 750 druhů sladkovodních ryb. 1.čes.vyd. Praha : Svojtka & Co., 1999. ISBN 80-7237-098-7

ELIÁŠ, Jaroslav. Akvarijní ryby : [rady chovatelům]. 4.vyd. Praha : Aventinum, 2005, c1998. ISBN 80-7151-246-X