akademický malíř Petr Kameníček

Text dotazu

Chtěla bych zaslat fotografie obrazů akademického malíře P.Kameníčka.

Odpověď

Dobrý den,

dotaz na malíře Petra Kamenička jsme již před časem zpracovávali, viz archiv (uložiště) PSK http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/2007-2009/malir-kamenicek.

Malíř vystavoval se střediskem Purkyně, na členské výstavě Purkyně 1954 - Stavba hydrocentrály, U závor, Stavba mostu v Bratislavě a Bárka u břehu (kresby 1953).

Zdroj: TOMAN, Prokop, TOMAN, Prokop H. Dodatky ke Slovníku československých výtvarných umělců. Praha: Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1955. Knihu, která by mapovala tvorbu malíře Petra Kameníčka,  jsme nenašli. Získat fotografie  obrazů tohoto malíře,  nebude asi jednoduché, pozůstalost a sbírka obrazů bude nejspíš v rodině.

Doporučujeme obrátit se na Knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea, viz Adresa webu knihovny:

http://www.knihovna.upm.cz

E-mailová adresa pro příjem dotazů:

knihovna@upm.cz

Popis zodpovídaných oborů a témat:

Knihovna zodpovídá dotazy týkající jejího fondu zaměřeného na výtvarné umění, poskytování služeb, otázky provozního charakteru.

Knihovna je garantem oborů:

Informace o knihovně , Informace o vydaných dokumentech , Umění, architektura, muzeologie 

Obor

Umění, architektura, muzeologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.04.2013 13:54

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu