Adolf Wölfli

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se dozvědět něco více o tomto autorovi (tvorba, život,...). Našla jsem si knihu Stvořitel univerza, ale nevím kde by ji mohli mít. Byla bych velice ráda za další dokumenty k Adolfu Wölflimu. Předem děkuji.

Odpověď

životopisnou knihu Adolfa Wölfliho – Stvořitel univerza, můžete nalézt ve většině univerzitních či vědeckých knihovnách v ČR. Seznam institucí, které ve své sbírce knihu vlastní najdete zde: https://aleph.nkp.cz/F/JNEVHHMV1B5TQLFJHXF5DCRH6HULY8Q59UL4EFIXB83EIV6JM5-16663?func=short-0&set_number=196479

Knihu mají ve svých nabídkách také internetová knihkupectví. Ceny se ovšem pohybují kolem 1000,-Kč. V podstatě za stejnou cenu se kniha prodává v antikvariátech: https://muj-antikvariat.cz/hledani?q=stvo%C5%99itel+univerza&search_sub=Hledat

Další dokumenty o tomto švýcarském výtvarníkovi jsou převážně zahraniční:

BUDDEUS, Hana, ed. a HONZÁKOVÁ, Klára, ed. Kiosk pro ilustraci, knihu a komiks. Praha: Vysoká škola uměleckoprůmyslová, 2012. 70, [16] s.

BAUMANN, Daniel et al. Albert Anker - Adolf Wölfli: Parallele Welten. Bern: Kunstmuseum Bern, 1999. 66 s. Schriftenreihe Kunstmuseum Bern; 1. ISBN 3-906628-20-5.

BAUMANN, Daniel a BRUNNER, Monika. Kopfreisen: Jules Verne, Adolf Wölfli und andere Grenzgänger. Bern: Kunstmuseum Bern, 2002. 158 s. ISBN 3-906628-32-9.

MODERNA MUSEET. Adolf Wölfli (1864-1930). Stockholm: Moderna Museet (Stockholm), 1977. 56 s.

SPOERRI, Elka a GLAESEMER, Jürgen. Adolf Wölfli. Bern: Kunstmuseum Bern, 1976. nestr.

BAUMANN, Daniel a BRUNNER, Monika. Kopfreisen: Jules Verne, Adolf Wölfli und andere Grenzgänger. Bern: Kunstmuseum Bern, 2002. 158 s. ISBN 3-906628-32-9.

Většinu z těchto děl najdete v Knihovně Národní galerie. Ke zjištění dostupnosti děl doporučujeme použít Souborný katalog ČR: https://aleph.nkp.cz/F/JNEVHHMV1B5TQLFJHXF5DCRH6HULY8Q59UL4EFIXB83EIV6JM5-43284?func=short-0&set_number=197281.