Adolf Heyduk

Text dotazu

Dobrý den,
píšu práci na téma Raná básnická tvorba Adolfa
Heyduka a potřebovala bych poradit, jestli existuje nějaká vhodná publikace, kterou bych mohla použít jako sekundární literaturu. Předem děkuju za odpověď!

Odpověď

Dobrý den,

jako zásadní pramen doporučuji akademický Lexikon české

literatury : osobnosti, díla, instituce. Praha 1993.[Díl] 2 H-L, s. 167-171.

Dalším zdrojem bibl. informací může být KUNC, Jaroslav:

Česká literární biblografie 1945-1966. Díl 3. Praha 1967, s. 189-191.

Rovněž akademické Dějiny české literatury. Díl 3. Literatura druhé

poloviny devatenáctého století. Praha 1961, neopomíjí tvorbu

tohoto výrazného básníka družiny májové.

Bibliografie české literární vědy (ÚČL AV ČR) nabízí

rovněž citace odborných monografií nebo studií:

http://isis.ucl.cas.cz.

Ze starších inf. pramenů dostupných v MZK Brno:

Sign. PK-0051.036

Prokop, Karel Vojtěch, 1860-1914

O básnické činnosti Adolfa Heyduka : skromné lístky / k

50.narozeninámpěvcovým podává Karel V. Prokop.. -- Pardubice : F. & V.

Hoblík, 1885. --23 s.

Sign. PK-A-0004.409

Heyduk, Adolf, 1835-1923

Cigánské melodie a jiné písně / Adolf Heyduk ; Výbor uspořádal,

text k vydání připravil, předmluvou a vysvětlivkami opatřil Josef

Kotalík. --Vyd. 1.. -- Praha : Státní nakladatelství krásné literatury,

hudby a umění, 1955. -- 331 s.. -- (Světová četba ; sv. 116 )

Sign. PK-0046.928

Heyduk, Adolf, 1835-1923

Adolf Heyduk a výbor z jeho poesie / Adolf Heyduk ; podává

Ferdinand Strejček.. -- Praha : J. Otto, [1915]. -- 279 s., front.. --

(Česká knihovna zábavy a poučení ; č. 35 )

Sign. PK-I-0023.239

Tichý, František, lit. historik a básník

Adolf Heyduk a jeho dílo / František Tichý.. -- V Praze : J.

Otto. -- 118, 10 s.