ABC ČR monitorování periodik

Text dotazu

Jak prospívá české propagaci monitorování prodaných periodik. prosím o poslání nějakých odkazů, mám jen to, co jsem našla na www.abccr.cz. postřehy, negativa, prostě cokoliv. ABC ČR - význam pro transparentnost české propagace. díky

Odpověď

Dobrý den, mnoho se nám bohužel zjistit nepodařilo. Na internetu minimum, hlavně odkazy na ABC. Několik článků najdete v bázi ANL (http://sigma.nkp.cz/F/). Je třeba zkusit různé možnosti klíčových slov. Např. do kombinace slov ze všech polí:
náklad? periodi? (otazník=libovolné znaky).
V knihovnách je také k dispozici placená báze Anopress, kde jsou plné texty a rozsah je trochu jiný než u ANL.
Z nalezených údajů plyne, že věcí se opakovaně zabýval časopis Strategie.
Ve zprávách, které zveřejňuje ABC ČR, jsou také uvedena periodika, kde byly údaje zveřejněny. To by také mohlo být vodítkem.