601. skupina speciálních sil Prostějov

Text dotazu

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká kniha o historii 601.skupiny speciálních sil generála Moravce v Prostějově. Pokud ano, pošlete mi prosí­m její název a vydavatele. Děkuji předem za ochotu a odpověď.

Odpověď

Dobrý den, dosud bohužel neexistuje žádná knižní monografie, jež by se věnovala výhradně historii 601. skupiny speciálních sil z Prostějova. Základní pensum informací o tomto vojskovém tělese naleznete na oficiálních webových stránkách jednotky (viz http://www.601skss.cz/), dále na internetových stránkách různých zájmových skupin (viz např. http://www.specialista.info/view.php?cisloclanku=2007040003).
Z publikací, které se zabývají dějinami a bojovými tradicemi čs. výsadkových, resp. speciálních sil, doporučuji k nahlédnutí alespoň dvě základní:

ŠOLC, Jiří. Červené barety. 1. české vyd. [i.e. 2. vyd.]. Praha : Naše vojsko, 2003. 383 s., [92] s. obr. příl. : il. (některé barev.), portréty, faksim.

MAREK, Vladimír. Hedvábný hrot : československé, české a slovenské speciální, průzkumné a výsadkové jednotky. Vyd. 1. Praha : Naše vojsko, 2006. 223 s. : il. (převážně barev.), portréty.

Obor

Politické vědy. Vojenství

Okres

--

Knihovna

Vojenský historický ústav - knihovna

Datum zadání dotazu

06.03.2008 08:33

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu