50 největších nakladatelství v Kalifornii

Text dotazu

Dobry den, nas ctenar nas pozadal o informaci, jaka jsou v Kalifornii (popr. v USA) nejvetsi nakladatelstvi (alespon nejvetsich 50 nakladatelstvi). Chceme timto pozadat o informaci, kde je mozno najit nejaky seznam nakladatelstvi jak na internetu, popr. pokud nevychazi neco i v knizni podobe. Pokud ano, zda je mozno o seznam pozadat meziknihovni vypujcni sluzbou.

Odpověď

Dobry den, existuje rada seznamu nakladatelstvi, jsou k dispozici take u nas. Predevsim jde o seznamy ISBN jak v tistene, tak v elektronicke podobe (Publishers international ISBN directory). Obe by ale vas ctenar musel studovat prezencne v NK (k dispozici v Referencnim centru NK). Pro MVS by pripadaly v uvahu snad nektere starsi tistene verze (ktere nemusi byt prilis aktualni).
Bohuzel obtizne je zjistit zebricek nejvetsich ci nejvyznamnejsich nakladatelu. V tistene i elektronicke verzi lze najit seznam americkych nakladatelu, ten jde ale do statisicu polozek.
Na internetu je jednak mozne hledat v americkych zlatych strankach, pro Kalifornii (kod CA) vyjde kolem 4 000 adres.
Yellow Pages: http://yellowpages.superpages.com/yp.basic.jsp?&STYPE=S
Krome toho existuji stranky mezinarodni asociace nakladatelu:
IPA - INTERNATIONAL PUBLISHERS ASSOCIATION
website: http://www.ipa-uie.org

A americke asociace nakladatelu:
AAP - ASSOCIATION of AMERICAN PUBLISHERS
website: http://www.publishers.org

Na teto posledni adrese by zrejme bylo mozne ziskat nejake informace, stranky se bohuzel nezobrazuji. Doufam, ze jde jen o docasnou zavadu. Podle stranek IPA je kontaktni adresa: pschroeder@publishers.org Mrs. P. Schroeder (Dir.) (IC).