50 nejlidnatějších států a 50 největších států světa

Text dotazu

Potřebovala bych vědět 50 největších států ... a 50 nejlidnatějších států ..dostali jsme to jako úkol a já to nikde nemohu najít odpověd' zaslat pokud možno nejpozději do zítra - 29.1.2008 na uvedený e-mail. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, na zpracování a vyřízení dotazu zaslaného do služby Ptejte se knihovny je daná lhůta 48 hodin. Služba by neměla nahrazovat Vaše vlastní úsilí při vypracovávání úkolů. ( viz. strana zádávání dotazu:
http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu . V tomto případě Vám můžeme doporučit pouze vhodnou literaturu.
Ve Vašem případě se jedná například o Velký atlas světa ( Velký atlas světa. 6. přepracované vyd. Praha : Kartografie, 1997. ISBN 80-7011-514-9).
Naleznete v něm přehled dvaceti nejlidnatějších a největších států, dále všechy státy světa s jejich velikostí a počtem obyvatel.

Podobný dotaz jsme již v rámci služby Ptejte se knihovny zodpovídali.
Podívejte se do Archivu služby: http://www.ptejteseknihovny.cz/archiv. Po zadání slov "největší a nejlidnatější státy světa" byste měla získat přehled 10 nejlidnatějších a 10 největších států světa.

Další literatura:
ASH, Russell. Země, příroda, lidé. [Praha] : Euromedia Group, 2002. ISBN 80-242-0873-3 (váz.)

Ottova všeobecná encyklopedie ve dvou svazcích. II.díl. Vyd. 1. Praha : Ottovo nakladatelství - Cesty, 2003. ISBN 80-7181-947-6 (Cesty : díl 2 : váz.)

Lexikon zemí 2000. Praha : Fortuna Print, 1999.ISBN 80-86144-35-6 (váz.)

Přehledy neuvádějí více než dvacet států. Dalších třicet budete muset dohledat porovnáním v tabulkách v již zmíněmém Velkém atlasu světa.