5 nejoblíbenějších rockových skupin

Text dotazu

Prosím o zjištění, které jsou nejoblíběnější současné (tj. ne Olympic apod.) české rockové hudební skupiny v České republice. Zajímá mě prvních pět. Je mi jasné, že hledisko oblíbenosti je subjektivní, pokud narazíte na nějaké žebříčky popularity apod., budu zcela spokojen.

Odpověď

Dobrý den,

po konzultacích jsme zjistili jen následující zdroje. Zkuste se dotázat také na uvedených stránkách, tedy odborníků.

Jako nejrelevatnější zdroj se jeví výsledky soutěže "Zlatý Slavík", kde může hlasovat celý národ, takže kritérium "popularity" je zde asi nejvíce objektivní.

Jako další reference by mohla sloužit anketa "Anděl", kde ale o vítězi rozhoduje Akademie české populární hudby, která je tvořena vydavatelstvími, šéfredaktory hud. časopisů apod.

A jako poslední statistika prodejnosti hudebních nosičů v ČR, která je přístupná na stránkách České pobočky mezinárodní federace hudebního průmyslu (www.ifpicr.cz).