1.světová válka

Text dotazu

Dobrý den, měl bych k Vám dotaz ohledně nějaké základní literatury k 1. světové válce (zejména k jejím kořenům a otázce vyhnutelnosti či nevyhnutelnosti války)

Odpověď

Dobrý den,

tituly k dějinám první světové války najdete v bázi NKC http://sigma.nkp.cz/F Do pole pro hledání zadejte: první světová válka dějiny + zpřesnění dotazu pomocí jazyka dokumentu CZE. Systém nalezne kolem šedesáti většinou základních titulů - jako např.

Historie první světové války / B.H. Liddel Hart ; [z anglického originálu ... přeložila Věra Vystavělová]. -- Vyd. 1.. -- Brno : Jota, 2001. -- 503 s., [46] s. obr. příl. : il., mapy, portréty ; 22 cm

První světová válka : úplná historie / Martin Gilbert ; přeložil Zdeněk Hron. -- 1. vyd. v českém jazyce. -- Praha : BB/art, 2005. -- 759 s., [40] s. obr. příl. : il., mapy, portréty ; 24 cm

Větší počet titulů získáte, když klíčová slova zredukujete, např. jen první světová válka - pak je ale výsledek poměrně rozsáhlý a je třeba tituly probrat.