1. a poslední vydání

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych vědět, kdy bylo první vydání Říšské stráže. V knihovně je tato tiskovina dostupná od ledna 1928, avšak vydávána byla již od roku 1927. Bylo tedy její první vydání v lednu 1927?

Zároveň bych potřebovala vědět, kdy bylo poslední vydání Stráže říše. V knihovně je tiskovina od května 1929 do října 1932. V listopadu a prosinci 1932 již tedy nevycházela?

Poslední dotaz je ohledně Fašistických listů. Ty jsou uvedeny na portálu knihovny, že vycházely do roku 1936, přístupné jsou však jen do prosince 1935. Do kdy tedy přesně Fašistické listy vycházely?

Mockrát děkuji, moc mi toto pomůže.

Odpověď

Dobrý den,

první číslo Říšské stráže 18. 1. 1927, číslo 1 a ročník první.

Stráž říše končí 21. 10. 1932, číslo 39 a ročník šestý.

Bohužel, Fašistické listy ročník 1936 jsme nenašli. V katalogu jsou skutečně ukončeny rokem 1935.