digitalne refenčné služby

— Kategorie:

digitalne refenčné služby

Dobry den, robim pracu o vybranych narodnych knizniciach EU, o tom ako poskytuju DRS. Vdaka Vasej stranke som ziskala vela infomacii. No nepodarilo sa mi zistit ci DRS Ptejte se knihovny kooperuje v nejak medtinarodnej DRS napr. QuestionPoint. Prezrela som stranku http://www.questionpoint.org/ a mnohé dalsie odkazy o QP, ale nepodarilo sa mi zistit kniznice ktore sa podielaju na QP. Na stranke http://questionpoint.blogs.com/ je uvedeny zoznam krajin z ktorych sa kniznice podielaju na QP. Mohli by ste mi poradit ako by som mohla zistit ci zoznam na vyssie uvedenej stranke zodpoveda realite, a ci sa da zistit ktora kniznica z danej krajiny je zapojena do sluzby QP (napr. je tam uvedena Italia, ale na stranke NK Italie www.bncf.firenze.sbn.it , www.bncrm.librari.beniculturali.it som nasla iba biblograficko-informačné sluzby a on-line sluzby) Dakujem

Dobrý den,

služba Ptejte se knihovny je kooperativní virtuální referenční službou českých knihoven, není zapojena do žádného mezinárodního projektu.

Bohužel ani nám se nepodařilo zjistit, které knihovny jsou zapojeny do Questionpoint, procházeli jsme podobně jako Vy mnohé stránky a odkazy Questionpoint, OCLC a Kongresové knihovny, ovšem nikde jsme nenašli seznam zúčastněných knihoven. V různých návodech a obecných informacích jsou zmíněny obecně "members", ovšem detailní informace  či odkazy na ně chybí.

Došli jsme pravděpodobně k stejnému výsledku jako Vy, tj. k statistickým zprávám a přehledu zemí, např. viz http://questionpoint.blogs.com/questionpoint_247_referen/2011/12/monthly-rep

ort-for-november-2011.html .

S dotazem se můžete obrátit přímo na Questionpoint (kontakty na adrese http://www.questionpoint.org/contacts/index.html), zda by Vám nepodali konkrétnější informace či návod na jejich vyhledání.

 

Pokud byste potřebovala další či podrobnější informace k službě Ptejte se knihovny, neváhejte nás kontaktovat.

 

 


Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Národní knihovna ČR

Středa 07.03.2012 09:05

Ne

Akce dokumentů